قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

نوین تایم مجموعه ای از جدیدترین ساعت ها و زیبا ترین نقره جات روز

Novintime

09105781757 051-35511065
همه روزه 8:30 تا 20:30

نگهداری از جواهرات و نقره جات

نگهداری از جواهرات و نقره جات نگهداری از جواهرات و نقره جات+عکس - نوین تایم

       نگهداری و مراقبت های صحیح از جواهرات و سنگ ها باعث میشود تا همیشه جواهرات و نقره جات شما مانند روز اول براق و درخشان به نظر برسد و همچنین از تغییر رنگ آنها جلوگیری می شود و زمان طولانی تری جواهرات و نقره جات رنگ و جلاء اولیه خود را خواهند داشت.

نگهداری از جواهرات و نقره جات

چند نکته که هنگام تمیز کردن جواهرات و نقره جات باید رعایت گردد:

۱- هنگام شستن و تمیز کردن نقره جات و جواهرات بهتر است از آب و صابون استفاده شود . باید توجه داشته باشید که فقط کف صابون را به جواهرات خود بزنید زیرا کشیدن صابون و برخورد مستقیم صابون با جواهرات و نقره جات باعث میگردد صابون در بین شیارهای جواهرات شما بماند . همچنین استفاده از مسواک یا برس نرم و ظریف برای شستن و تمیز کردن جواهرات بسیار مناسب است.

نوین تایم

۲ – برای شستن جواهرات و سنگ ها از آب ولرم استفاده کنید و از برخورد با آب بسیار داغ یا سرد جلوگیری نمایید . زیرا آب داغ و همچنین سرد ممکن است به سنگ های جواهرات و نقره جات آسیب وارد نماید.

۳- پس از شستشوی جواهرات جهت  تمیز و خشک نمودن از پارچه های نخی و نرم استفاده شود و سعی کنید از پارچه هایی که الکتریسیته ساکن تولید می‌کنند استقاده نکنید چرا که در برخی سنگ ها ممکن است باعث ترک برداشتن سنگ ها شود.

۴- هنگام شستشو و استحمام جواهرات و زیورآلات خود را در بیاوردید زیرا مواد شوینده باعث آسیب به آنها می شود و به مرور زمان ایجاد بروز لایه ای  بر روی جواهرات و نقره جات میشود.

۵ – در هنگام آشپزی از جواهرات و نقره جات استفاده نکنید زیرا حرارت داغ و روغن موجب آسیب به آنها و از بین رفتن سنگ های جواهرات می گردد.

نگهداری از جواهرات و نقره جات

۶ – در استخر از جواهرات و نقره جات استفاده نکنید زیرا کلر باعث ایجاد تغییر رنگ و آسیب به نقره جات و جواهرات می گردد.

۷ – هنگام نگهداری جواهرات سعی کنید آنها را به طور مجزار نگهداری کنید یا هر تکه از جواهرات و نقره جات را بین محفظه ای پارچه ی نرم بپوشانید تا باعث خراشیدگی آنها نگردد.

۸ – جواهرات و نقره جاتی که در آنها نگین به کار رفته است هنگام شستشو در زیر فشار زیاد آب قرار ندهید. بهترین روش شستشو استفاده از مسواک نرم و آب صابون می باشد.

گوشواره نقره حلقه ای زنانه - نوین تایم

۹ – همیشه توجه داشته باشید بعد از کرم زدن و استفاده از عطر و لوازم آرایشی از جواهرات و نقره جات خود استفاده نمایید زیرا برخورد چربی و عطر و ادکلن با نقره جات و جواهرات باعث تغییر رنگ و آسیب به آنها می شود.

۱۰ – به منظور جلوگیری از خراسیدگی واهرات قیمتی هنگام تمیز کردن آنها از پارچه مخصوص و یا پارچه نمدی استفاده نمایید، زیرا گردوغبار در پارچه های معمولی باعث ایجاد خراش در آنها میگردد.

نوین تایم

۱۱ – جواهرات و نقره جات خود را از ضربه ، مواد شیمیایی و اسیدی ، نور خورشید و گرمای شدید و همچنین چربی حفظ نمایید .

۱۲ – نگهداری نقره جات درون یک کیسه پلاستیکی و در بسته زمان تغییر رنگ و کدر شدن آنها را به تعویق می اندازد اما هرگر مروارید را در کیسه پلاستیکی قرار ندهید .

۱۳ – هرگز جواهرات و ظروف نقره ای را در پشم، نمد، جیر یا روزنامه نپیچید، به دلیل وجود گوگرد در آن ها باعث سیاه شدگی نقره و از بین رفتن آبکاری آن می شوند.

۱۴ – از برخورد جواهرات و نقره جات با آب های معدنی خود داری نمایید زیرا مواد معدنی موجود در آب باعث تغییر رنگ نقره جات می گردد.

۱۵ – اگر نقره جات شما به هر دلیل با مواد اسیدی مانند وایتکس برخورد داشت و سیاه شد جهت تمیز نمودن آن، نقره را درون آب نمک غلیظ به مدت چند دقیقه قرار دهید و سپس روی فرش پرز دار بکشید تا مثل اول درخشان و براق شود.

۱۶ – گاهی عدم استفاده صحیح و عدم دقت در نگهداری نقره جات باعث می شود تا حتی نقره اصل هم بر اثر مرور زمان سیاه شود ، برای به تعویق اندختن سیاه شدن نقره آن را درون کیسه پلاستیکی در بسته نگهداری نمایید.

۱۷ – در هنگام ورزش و تعریق بدن از نقره جات و زیورآلات استفاده نکنید زیرا عرق بدن به آنها آسیب می رساند و سبب تغییر رنگ آنها می گردد.

۱۸ – هنگام خواب و استراحت جواهرات و نقره جات خود را در بیاورید تا از شکستگی احتمالی و همچنین تماس نداشتن با تعریق بدن در هنگام خواب ، جلوگیری نمایید .

نوین تایم

نویسنده : سعید کدیور

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :